Vana info, palun mine id.ee lehele!

wiki:IdKaardiTarkvara/VeebisAutentimineMozillaga

Veebilehitseja, e-post ja ID-kaart

(See lehet on mõeldud ennekõike Linuxi, BSD jms kasutajatele. Windowsi ja Mac OS X kasutajate jaoks on installer juba kõik vajaliku teinud)

Toetatud on/peaks olema kõik  Mozilla projektil põhinevad veebilehitsejad ( Firefox,  Netscape,  Mozilla,  Galeon,  Epiphany). Mozilla kasutab ID-kaardiga suhtlemiseks OpenSC teeki, mis peab eelnevalt olema installeeritud (vaata IdKaardiTarkvara/SuvalineUnix)

ID-kaardiga seotud sertifikaadid

Enne kui veebilehitseja Sind mõnele turvalisele veebisaidile ilma hädaldamata sisse laseb, peab ta teadma midagi sellest organisatsioonist, kes tagab veebisaidi ehtsust. Sertifitseerimiskeskuse sertifikaate kahjuks veel enamuste veebilehitsejatega kaasas pole (aga selle nimel tehakse tööd, tuleb ainult oodata!), seega tuleb seda praegu ise teha. Selleks klõpsa järgnevatel linkidel ja vajuta usinasti linnukesed igase kastikesse ja OK nuppu lahti hüppavatel akendel. Kõikide sertifikaatide info leiad  Sertifitseerimiskeskuse vastavalt lehelt.

Firefox 4-s tuleb need sertifikaadid esmalt arvutisse salvestada (hiire paremklahvi alt Salvesta link kui...) ja seejärel avada rippmenüüst Redigeerimine->Eelistused (Windowsis Tööriistad->Eelistused) või uue kujunduse puhul vasakust ülanurgast Firefox->Eelistused->Eelistused alt valida Muud->Krüptimine->Kuva sertifikaate ja seejärel nupu Impordi abil importida sertifikaadid Firefoxi. Kui sertifikaat oli juba olemas siis antakse vastavasisuline teade ja seda enam teist korda ei impordita. Peale sertifikaatide importimist ei teeks paha ka Firefox korra kinni ja uuesti käima panna.

ID-kaardi mooduli laadimine

  • NB! Veebilehe kaudu saab moodulit laadida ainult Firefoxi versioonidega, mille versiooninumber on väiksem kui 3.0.14

Kuna vastav javacripti liides uuemates versioonides ei tööta, tuleb onepin-opensc-pkcs11.so (või analoogne, vaata valikuid allpool) manuaalselt laadida Firefoxi turvaseadmete nimistusse: Preferences -> Advanced -> Encryption -> Security Devices -> Add. Nimeks pane "opensc-pkcs11" ja otsi failisüsteemist õige fail.

  • NB! Ühenda kaardilugeja arvutiga enne mooduli laadimist!

Sisesta pkcs11 mooduli asukoht enda failisüsteemis (või vali mõni kiirvalik) ja vajuta nuppu 'Lae moodul':

UNIXi laadsed

Mac OS X

Windows

Asukoht:

Kui mooduli automaatne laadimine ei õnnestu, võib seda lisada käsitsi: ( how-to)

ID-kaardi mooduli eemaldamine

Kui tahad mingil põhjusel ID-kaardi moodulit eemaldada, siis kas vajuta "Eemalda moodul", või vajadusel kohenda andmeid:

Nimi:

Kontrolli, kas kõik töötab nagu vaja

Kui said mooduli laetud, võid külastada  AS Sertifitseerimiskeskuse tervituslehte, või mõnda muud  ID-kaardiga töötavat lehekülge!

Digiallkirjastamine Linuxiga

Nüüd on veel jäänud digiallkirjastamise seadistamine. Juhised ja vajalikud failid leiad siit: IdKaardiTarkvara/DigiallkiriVeebisLinuxiga